Nalazite se na:

Plivački maraton Ist 2013.

Email Ispis PDF
Ocjene: / 9
LošNajbolji 

alt

6. Plivački maraton Oko Benušića Ist 2013., održati će se u subotu 10. kolovoza 2013.

U SLUČAJU JAKE BURE UTRKA ĆE SE ODRŽATI NA ISTOM MJESTU I PO ISTOJ SATNICI U FORMATU 4 PUTA 1050m (2 KRUGA OD 2100m)!

Staza je duga 4 200m.

Ova utrka se boduje za CRO-CUP!

Satnica plivačkog maratona:

10.00-12.15h...............................................................Preuzimanje startnih brojeva

12.15-12.20h...............................................................Svečano otvaranje

12.20-12.30h...............................................................Predstavljanje natjecatelja

12.30-12.35h................................................................Upute vrhovnog suca

12.45h.........................................................................START UTRKE

14.45h.........................................................................KRAJ UTRKE (VREMENSKI LIMIT)

Od 13.45h....................................................................Ručak

15.00h.........................................................................Podjela medalja i pehara

PRAVILA PLIVAČKOG MARATONA OKO BENUŠIĆA - IST 2013. - Pogledaj na FINA stranici: Open Water Swimming Rules.

POPIS DOPUŠTENIH PLIVAČKIH KOSTIMA (UKLJUČUJUĆI OBIČNE KUPAĆE KOSTIME) - Pogledaj na: FINA approved swimsuits.

U nedopuštenim odijelima (neopren za triatlon i slično) nastup moguć ali samo van konkurencije.

Plivačice i plivači kreću sa starta istodobno. Poredak u svim kategorijama i općoj konkurenciji se računa odvojeno.

DOBNE KLATEGORIJE:

Ž/M-15..............................................................................1998.g. i mlađi

Ž/M-19..............................................................................1997.-1994.

Ž/M-29..............................................................................1993.-1984.

Ž/M-39..............................................................................1983.-1974.

Ž/M-49..............................................................................1973.-1964.

Ž/M-59...............................................................................1963.-1954.

Ž/M-60+.............................................................................1953. i stariji

Zadrani Ž/M........................................................................sve kategorije

Apsolutna kategorija Ž/M

Za klasificiranje plivačica i plivača u dobne kategorije potrebno je predočiti neki dokument.

U kategorijama Zadranki i Zadrana mogu se natjecati plivačice i plivači članovi nekog od zadarskih klubova ili rekreativci sa prebivalištem na području općine Zadar.

Prve tri plivačice i prva tri plivača u dobnim kategorijama, te nabolji u kategorijama zadranki i zadrana dobiti će medalje.

Prvih troje plivačica i prvih troje plivača u apsolutnoj konkurenciji, dobiti će pehare i robne nagrade:

Najmlađi plivač ili plivačica i najstariji plivač ili plivačica koji otplivaju utrku unutar vremenskog limita (2 sata) dobiti će pehar.

Prijave mailom kliknuvši OVDJE  ili SMS-om na 098 99 44 598, prijava mora sadržavati ime i prezime, datum rođenja te klub i grad (nelicencirani) dok licencirani trebaju navesti samo svoje ime i prezime i startni broj.

Za prijavljene do 7. 8. 2012. startnina iznosi 80 kn, za prijave na 8., 9. i 10. 8. 2012.,100 kn.

Na dan maratona, trajekt polazi iz luke Gaženica (južno predgrađe Zadra) u 9.00h (izlaz sa autoputa ZADAR 2), odlazak sa Ista katamaranom s polaskom u 16.10h (pristajanje na poluotoku-gradska luka Zadar oko 17.20h) ili trajektom u 20.40h (pristajanje u Gaženici oko 23.15h). Gradski autobus polazi kod Jadrolilijine agencije na poluotoku prema Gaženici u 8.15h i iz Gaženice prema poluotoku odmah nakon pristajanja trajekta. Ako ostavite automobil u Gaženici a vratite se katamaranom, netko od prisutnih Zadrana će vas prebaciti do vašeg automobila. U svakom slučaju, automobil ostavljate u Zadru, na Istu vam nije potreban!

Ako želite ranije doći na Ist ili kasnije otići pogledajte službenu stranicu Jadrolinije i red vožnje  katamarana i trajekta.

Ako želite prenoćiti na Istu, kontaktirajte nekog od iznajmljivača označenih na popisu, a ako želite prenoćiti u Zadru, kliknite na stranicu Turističke stranice grada Zadra.

Besplatno spavanje moguće (uz korištenje vreće za spavanje ili slično!) unutar kuće organizatora. Prilog za gradele je dobro došao:)!

Mapa maratonske staze

alt

alt

alt

Prosječna dubina na stazi je 3.5 metra, očekivana temperatura mora je 24°C, iznimne je čistoće, od starta do cilja se izvrsno vidi dno.

Start i cilj utrke su iz mora, sa plaže Pocrikvo. Pliva se u smjeru obrnutom od kazaljke na satu. Područje plivanja maratona biti će osigurano brodicama. Svi koji nastupaju, obvezni su plivati unutar osiguranog područja!

Ako nakon isteka vremenskog limita (2 sata od starta) plivač nije 200m do cilja ili bliže, dužan je ući u prateću brodicu na poziv suca, ako to odbije, organizator nije odgovoran za njegovu sigurnost!

U slučaju nepovoljnog vremena, velikih valova ili slično, trka se seli po istoj satnici i duljini staze, u sjevernu uvalu Kosirača.

Na maratonu će biti prisutan liječnik, svi natjecatelji prije utrke potpisuju da nastupaju na vlastitu odgovornost, za maloljetnike potpisuje neka punoljetna osoba.

REKORDERI MARATONA

Anja Trišić, KDP Poreč, 0:53:52, 13. 8. 2011.

Marin Milan, KDP Split, 0:52:51, 12. 8. 2012.

PRIJAVLJENI ZA UTRKU:

ST. BROJ

1. Duje Milan 1997 KDP Split 

3. Marin Milan 1994 KDP Split

4. Dina Levačić 1996 KDP Split 

5. Dražen Adžić 1971 KDP Donat 

6. Nika Perčić 1996 KDP Primorje

7. Roko Čopac 1996 KDP Split

8. Karla Šitić 1992 KDP Split

11. Dino Špadina 2000 KDP Split

12. Eni Perčić 1996 KDP Primorje

14. Lucija Aralica 1997 KDP Donat

15. Josip Aralica 1970 KDP Donat

16. Suzana Šikić 1970 KDP Novi Zagreb

17. Ivan Šitić 1998 KDP Split

18. Patricia Alberini 1968 KDP Primorje

19. Filip Erceg 1980 KDP Donat

21. Alen Fain 1965 KDP Donat

22. Maja Urban 1985 KDP Novi Zagreb

23. Igor Grašo 1964 KDP Donat

24. Vekenega Profaca 1972 KDP Donat

25. Boris Korbar 1961 KDP Novi Zagreb

28. Silva Masnov 1971 KDP Donat

29. Dragan Lukić 1966 KDP Primorje

31. Miloš Španjol 1955 KDP Primorje

32. Dubravka Smolić 1960 KDP Novi Zagreb

36. Ivana Šitić 1993 KDP Split

37. Mirko Rutar 1955 KDP Primorje

39. Hrvoje Bailo 1960 KDP Donat

41. Berislav Gauš 1947 KDP Novi Zagreb

43. Boris Žeželj 1971 KDP Primorje

44. Metod Sironić 1979 KDP Primorje

45. Željko Čavlek 1949 KDP Novi Zagreb

47. Renato Škulić 1970 KDP Donat

48. Zdravko Hanžek 1956 KDP Posejdon

49. Renato Richter 1962 KDP Posejdon

53. Damir Požgaj 1968 KDP Primorje

59. Emanuel Ribinski 1978 KDP Primorje

60. Roman Richter 1988 KDP Posejdon

64. Tomislav Jalušić 1962 KDP Novi Zagreb

65. Lucijan Krpina 1998 KDP Donat

66. Ranko Defrančeski 1963 KDP Novi Zagreb

69. Marko Trlin Marković 1978 KDP Primorje

74. Mladen Šare 1952 KDP Donat

78. Lovro Krpina 1998 KDP Donat

79. Zlatko Horvat 1950 KDP Novi Zagreb

87. Vice Profaca 1939 KDP Donat

100. Mladen Milošević 1954 KDP Split

113. Rajko Kuželički 1955 KDP Primorje

130. Silva Žabo 1985 KDP Donat

143. Marko Denković Kraljev 1976 KDP Donat

145. Neven Pedišić 1976 KDP Donat

157. Radovan Vučković 1973 KDP Primorje

159. Gordan Šuran 1971 KDP Primorje

161. Mladen Primorac 1960 KDP Primorje

172. Marko Maričić 1974 KDP Donat

175. Voljen Bralić 1964 KDP Primorje

200. Maurizio Bradaschia 1962 Triestina Nuoto

201. Sara Piccolo 1979 Triestina Nuoto

202. Carlo Alberto Tevarotto

203. Daniela Simonich

204. Mario Jerković 1969 MK Marjan

205. Petar Petković 1952 AK Veteran

206. Leo Bavdek 1999 PK Jadera

207. Nika Kotlar 2002 PK Zadar

208. Marina Kovačić 1979 TK Split

209. Mate Nižić KDP Primorje

210. Niko Aras 2001 PK Zadar

211. Mate Perić 1976 2Dive

212. Boris Bucalo 1961 Zagreb

213. Krunoslav Borovec 1955 KDP Posejdon

214. Dražen Vassung 1963 Sri Chinmoy MT

215. Marko Radović 2001 PK Zadar

216. Lovre Marković 2001 PK Zadar

217. Ana Aljinović 1980 TK Split

218. Žarko Malić 1961 Zagreb

219. Mario Grgat 1973 Dugi Rat

220. Vatroslav Miletić 1966 Zagreb

221. Domagoj Štefanac 1988 PK Novi Zagreb

222. Milan Žmavc 1964 Novo Mesto

223. Gorazd Krasnik 1955 KM Lenart

224. Branko Tucak 1963 Omiš

225. Denis Babajko 1964 Ist

226. Mijo Špar 1985 Bijeli Bizoni

227. Mladen Luković 1964 TK Split

228. Edgar Nimac 1985 TK Zadar

229. Slavko Gomzi 1956 Radenci

230. Mijo Bebić 1978 Split

231. Ratko Mavrić 1989 Varaždin

232. Šime Ralić 1985 Mrljane

233. Dario Kučić 1965 TK Split

234. Robert Pezelj 1967 TK Split

235. Stipe Radović 2003 PK Zadar

236. Toni Perović 2004 PK Zadar

237. Christian Perović 1973 Zadar

238. Jirka Nerad 1976 KDP Primorje

239. Hrvoje Benković 1981 Zadar

240. Jakov Aralica 2002 KDP Donat

241. Marko Mastrović 1967 Opatija

242. Ivan Mihalj 1982 Bijeli Bizoni

243. Zlatko Katalenić 1981 Varaždin 

244. Tonči Dujmov 1967 Molat

245. Barbara Milinović 1973 Ljubljana

246. Duje Grgić 2001 PK Jadera

247. Marko Ćapeta 1970 AK Sljeme

248. Riccardo Kuhar 1976 TK Split

249. Ben Ferris 1983 Australia

250. Zoran Županović 1984 Bijeli Bizoni

251. Mateo Šlalec 2002 PK Jadera

252. Sandra Mihaljević 1986 TK Split

253. Marko Begović 1985 Zadar

254. Ivica Čulina 1950 PK Jadera

255. Petar Matić 1981 Split

256. Dean Mogić 1980 Split

Zadnja izmjena ( Četvrtak, 08 AUGUST 2013 20:10 )