Nalazite se na:

Plivački maraton Ist 2014.

Email Ispis PDF
Ocjene: / 9
LošNajbolji 

alt

7. Plivački maraton Oko Benušića Ist 2014., održati će se u subotu 9. kolovoza 2014.

Staza je duga 4 200m.

Ova utrka se boduje za CRO-CUP!

Satnica plivačkog maratona:

10.00-12.15h...............................................................Preuzimanje startnih brojeva

12.15-12.20h...............................................................Svečano otvaranje

12.20-12.30h...............................................................Predstavljanje natjecatelja

12.30-12.35h................................................................Upute vrhovnog suca

12.45h.........................................................................START UTRKE

14.45h.........................................................................KRAJ UTRKE (VREMENSKI LIMIT)

Od 13.45h....................................................................Ručak

15.00h.........................................................................Podjela medalja i pehara

PRAVILA PLIVAČKOG MARATONA OKO BENUŠIĆA - IST 2014. - Pogledaj na FINA stranici: Open Water Swimming Rules.

POPIS DOPUŠTENIH PLIVAČKIH KOSTIMA (UKLJUČUJUĆI OBIČNE KUPAĆE KOSTIME) - Pogledaj na: FINA approved swimsuits.

U nedopuštenim odijelima (neopren za triatlon i slično) nastup moguć ali samo van konkurencije.

Plivačice i plivači kreću sa starta istodobno. Poredak u svim kategorijama i općoj konkurenciji se računa odvojeno.

DOBNE KLATEGORIJE:

Ž/M-15..............................................................................1999.g. i mlađi

Ž/M-19..............................................................................1998.-1995.

Ž/M-29..............................................................................1994.-1985.

Ž/M-39..............................................................................1984.-1975.

Ž/M-49..............................................................................1974.-1965.

Ž/M-59...............................................................................1964.-1955.

Ž/M-60+.............................................................................1954. i stariji

Zadrani Ž/M........................................................................sve kategorije

Apsolutna kategorija Ž/M

Za klasificiranje plivačica i plivača u dobne kategorije potrebno je predočiti neki dokument.

U kategorijama Zadranki i Zadrana mogu se natjecati plivačice i plivači članovi nekog od zadarskih klubova ili rekreativci sa prebivalištem na području općine Zadar.

Prve tri plivačice i prva tri plivača u dobnim kategorijama, te nabolji u kategorijama zadranki i zadrana dobiti će medalje.

Prvih troje plivačica i prvih troje plivača u apsolutnoj konkurenciji, dobiti će pehare i robne nagrade.

Najmlađi plivač ili plivačica i najstariji plivač ili plivačica koji otplivaju utrku unutar vremenskog limita (2 sata) dobiti će pehar.

Prijave mailom kliknuvši OVDJE  ili SMS-om na 098 99 44 598, prijava mora sadržavati ime i prezime, veličinu majice, datum rođenja te klub i grad (nelicencirani) dok licencirani trebaju navesti samo svoje ime i prezime i startni broj.

Za prijavljene do 31. 7. 2014. garantiramo dobivanje majice željene veličine, startnina bez obzira na datum prijave iznosi 80 kn i plaća se pred start utrke.

Također, svi prijavljeni do 31. 7. 2014. sudjeluju u nagradnoj igri BESPLATNA STARTNINA, u kojoj će se dodijeliti 5 besplatnih startnina. Javno izvlačenje nagradne igre će biti u četvrtak 7. kolovoza 2014 a objava istu večer u ovom članku.

Svi natjecatelji dobivaju majicu, ručak (brudet od ugora) i spomen medalju.

Na dan maratona, trajekt polazi iz luke Gaženica (južno predgrađe Zadra) u 9.00h (izlaz sa autoputa ZADAR 2), odlazak sa Ista katamaranom s polaskom u 16.10h (pristajanje na poluotoku-gradska luka Zadar oko 17.20h) ili trajektom u 20.40h (pristajanje u Gaženici oko 23.15h). Gradski autobus polazi kod Jadrolilijine agencije na poluotoku prema Gaženici u 8.15h i iz Gaženice prema poluotoku odmah nakon pristajanja trajekta. Ako ostavite automobil u Gaženici a vratite se katamaranom, netko od prisutnih Zadrana će vas prebaciti do vašeg automobila. U svakom slučaju, automobil ostavljate u Zadru, na Istu vam nije potreban!

Ako želite ranije doći na Ist ili kasnije otići pogledajte službenu stranicu Jadrolinije i red vožnje  katamarana i trajekta.

Ako želite prenoćiti na Istu, kontaktirajte nekog od iznajmljivača označenih na popisu, a ako želite prenoćiti u Zadru, kliknite na stranicu Turističke stranice grada Zadra.

Besplatno spavanje moguće (uz korištenje vreće za spavanje ili slično i najavu!) unutar kuće organizatora. Prilog za gradele je dobro došao:)!

Mapa maratonske staze

alt

alt

alt

Prosječna dubina na stazi je 3.5 metra, očekivana temperatura mora je 24°C, iznimne je čistoće, od starta do cilja se izvrsno vidi dno.

Start i cilj utrke su iz mora, sa plaže Pocrikvo. Pliva se u smjeru obrnutom od kazaljke na satu. Područje plivanja maratona biti će osigurano brodicama. Svi koji nastupaju, obvezni su plivati unutar osiguranog područja!

Ako nakon isteka vremenskog limita (2 sata od starta) plivač nije 200m do cilja ili bliže, dužan je ući u prateću brodicu na poziv suca, ako to odbije, organizator nije odgovoran za njegovu sigurnost!

U slučaju nepovoljnog vremena, velikih valova ili slično, trka se seli po istoj satnici i duljini staze, u sjevernu uvalu Kosirača.

Na maratonu će biti prisutan liječnik, svi natjecatelji prije utrke potpisuju da nastupaju na vlastitu odgovornost, za maloljetnike potpisuje neka punoljetna osoba.

REKORDERI MARATONA

Anja Trišić, KDP Poreč, 0:53:52, 13. 8. 2011.

Marin Milan, KDP Split, 0:52:51, 12. 8. 2012.

PRIJAVLJENI ZA UTRKU:

ST. BROJ

1. Dina Levačić 1996 KDP Split

3. Nika Perčić 1996 KDP Primorje

4. Duje Milan 1997 KDP Split

5. Lucija Aralica 1997 KDP Donat S

8. Dino Špadina 2000 KDP Split

10. Josip Aralica 1970 KDP Donat L

21. Dubravka Smolić 1960 KDP Novi Zagreb

23. Antonia Buličić 2001 KDP Split S

26. Neven Pedišić 1976 KDP Donat

28. Berislav Gauš 1947 KDP Novi Zagreb

30. Igor Grašo 1964 KDP Donat

34. Dragan Lukić 1966 KDP Primorje

36. Boris Korbar 1961 KDP Novi Zagreb

42. Boris Žeželj 1971 KDP Primorje

46. Marko Maričić 1974 KDP Donat

48. Željko Čavlek 1949 KDP Novi Zagreb

52. Damir Požgaj 1968 KDP Primorje

54. Zdravko Hanžek 1956 KDP Posejdon

64. Emanuel Ribinski 1978 KDP Primorje

68. Filip Erceg 1980 KDP Donat

71. Petra Rudić 2001 KDP Donat

78. Mladen Primorac 1960 KDP Primorje BESPLATNA STARTNINA!

90. Ranko Defrančeski 1963 KDP Novi Zagreb

92. Tomislav Jalušić 1962 KDP Novi Zagreb

94. Gordan Šuran 1971 KDP Primorje

95. Mladen Šare 1952 KDP Donat

96. Mladen Milošević 1954 KDP Split

105. Zlatko Horvat 1950 KDP Novi Zagreb

110. Denis Kobaić 1965 KDP Primorje

111. Krešimir Lokas 1986 KDP Sveti Mihovil

121. Bruno Korbar 1994 KDP Novi Zagreb

131. Mate Nižić 1975 KDP Primorje

147. Marko Radović 2001 KDP Donat

158. Goran Popović 1960 HAPK Mladost

159. Grgur Prižmić 1997 KDP Split

160. Lovro Dijanović 1998 DPK Faros

164. Dalibor Jurčević 1969 Zagreb

180. Matija Luka Rafaj 1997 KDP Triton XXL

200. Draško Vujović TK Split

201. Santie van der Merwe 1968 TSA Južna Afrika

202. Mario Jerković 1969 MK Marjan M BESPLATNA STARTNINA!

203. Tamara Lovrinović 1986 Trogir M

204. Marko Mastrović 1967 Opatija L

205. Hrvoje Petani 1978 Zadar

206. Ivica Čulina 1950 PK Jadera L

207. Boris Bucalo 1961 Zagreb

208. Jakša Drpić 1972 SC Višnjik L

209. Maurizio Bradaschia 1962 Triestina Nuoto Italija

210. Sara Piccolo 1979 Triestina Nuoto Italija

211. Stipe Radović 2003 PK Zadar

212. Damir Pavić 1980 Split M

213. Luka Žunić 1999 VK Zadar M

214. Duje Grgić 2001 PK Jadera L

215. Leo Bavdek 1999 PK Jadera L

216. Domagoj Štefanac 1988 PK Novi Zagreb

217. Krunoslav Borovec 1955 KDP Posejdon BESPLATNA STARTNINA!

218. Mislav Polonijo 1971 Rijeka BESPLATNA STARTNINA!

219. Mladen Luković 1964 TK Split

220. Ratko Mavrić 1989 Varaždin M

221. Nika Kotlar 2002 PK Zadar S

222. Đina Jakir 1987 Dubrovnik

223. Milan Žmavc 1964 Slovenija

224. Ivan Petković 1949 Zagreb XXL

225. Petar Petković 1952 Zagreb XXL BESPLATNA STARTNINA!

226. Niko Aras 2001 PK Zadar M

227. Zdenko Turniški 1966 Osijek

228. Goran Rakocija 1963 Split XL

229. Tonka Krstić 2003 PK Jadera S

230. Žarko Malić 1961 Zagreb

231. Šime Ralić 1985 Mrljane

232. Marina Kovačić 1979 TK Split

233. Lovre Mihotić 1978 Split

234. Mate Perić 1976 Zadar

235. Josip Budak 2001 PK Jadera

236. Bruno Mažuranić 1978 Novi Vinodolski M

237. Božidar Ivanković 1965 Zagreb

238. Matija Umek 1997 Zagreb L

239. Ivana Radović 2005 PK Zadar

240. Denis Babajko 1964 Ist

241. Robert Pezelj 1967 TK Podstrana

242. Borko Prvan 1951 PK Jadran

243. Ivan Kukolja 1981 KDP Posejdon

244. Jelena Sekelj 1980 Varaždin S

245. Jakov Aralica 2002 KDP Donat

246. Konstantinos Samaras 1991 PK Milonas Athens Grčka

247. Božidar Puhalović 2003 PK Zadar

248. Antonio Milin 1999 PK Zadar L

249. Andrija Smolić 2000 PK Jadera M

250. Filip Smolić 2003 PK Jadera M

251. Andrea Anna Milin 2000 PK Zadar M

252. Hrvoje Špoljarić 1982 Zadar

253. Petra Sabo 1999 PK Zadar

254. Mateo Škalec 2002 PK Jadera

255. Edi Modrinić 1976 Zadar

256. Lovre Marković 2001 PK Zadar

257. Leo Matešić 2000 PK Zadar

258. Lea Matešić 2000 PK Zadar

259. Luka Tončić 1994 Zagreb

260. Ivan Kovačev 1979 TK Podstrana

BOLDANE PRIJAVE SUDJELUJU U NAGRADNOJ IGRI!

Zadnja izmjena ( Petak, 08 AUGUST 2014 22:58 )