Nalazite se na:

Plivački maraton Ist 2015.

Email Ispis PDF
Ocjene: / 2
LošNajbolji 

 alt

8. Plivački maraton Oko Benušića Ist 2015., održati će se u subotu 8. kolovoza 2015.

Staza je duga 4 200m.

Ova utrka se boduje za CRO-CUP.

Satnica plivačkog maratona:

10.00-12.15h...............................................................Preuzimanje startnih brojeva

12.15-12.20h...............................................................Svečano otvaranje

12.20-12.30h...............................................................Predstavljanje natjecatelja

12.30-12.35h................................................................Upute vrhovnog suca

12.45h.........................................................................START UTRKE

14.45h.........................................................................KRAJ UTRKE (VREMENSKI LIMIT)

Od 13.45h....................................................................Ručak

15.00h.........................................................................Podjela medalja i pehara

PRAVILA PLIVAČKOG MARATONA OKO BENUŠIĆA - IST 2015. - Pogledaj na FINA stranici: Open Water Swimming Rules.

POPIS DOPUŠTENIH PLIVAČKIH KOSTIMA (UKLJUČUJUĆI OBIČNE KUPAĆE KOSTIME) - Pogledaj na: FINA approved swimsuits.

U nedopuštenim odijelima (neopren za triatlon i slično) nastup moguć ali samo van konkurencije.

Plivačice i plivači kreću sa starta istodobno. Poredak u svim kategorijama i općoj konkurenciji se računa odvojeno.

DOBNE KLATEGORIJE:

Ž/M-15..............................................................................2000.g. i mlađi

Ž/M-19..............................................................................1999.-1996.

Ž/M-29..............................................................................1995.-1986.

Ž/M-39..............................................................................1985.-1976.

Ž/M-49..............................................................................1975.-1966.

Ž/M-59...............................................................................1965.-1956.

Ž/M-60+.............................................................................1955. i stariji

Zadrani Ž/M........................................................................sve kategorije

Apsolutna kategorija Ž/M

Za klasificiranje plivačica i plivača u dobne kategorije potrebno je predočiti neki dokument.

U kategorijama Zadranki i Zadrana mogu se natjecati plivačice i plivači članovi nekog od zadarskih klubova ili rekreativci sa prebivalištem na području općine Zadar.

Prve tri plivačice i prva tri plivača u dobnim kategorijama, te nabolji u kategorijama zadranki i zadrana dobiti će medalje.

Prvih troje plivačica i prvih troje plivača u apsolutnoj konkurenciji, dobiti će trofeje i robne nagrade.

Najmlađi plivač ili plivačica i najstariji plivač ili plivačica koji otplivaju utrku unutar vremenskog limita (2 sata) dobiti će pehar.

Prijave mailom kliknuvši OVDJE  ili SMS-om na 098 99 44 598, prijava mora sadržavati ime i prezime, veličinu majice, datum rođenja te klub i grad (nelicencirani) dok licencirani trebaju navesti samo svoje ime i prezime i startni broj.

Za prijavljene do 27. 7. 2015. garantiramo dobivanje majice željene veličine, startnina bez obzira na datum prijave iznosi 80 kn i plaća se pred start utrke.

Također, svi prijavljeni do 27. 7. 2015. sudjeluju u nagradnoj igri BESPLATNA STARTNINA, u kojoj će se dodijeliti 5 besplatnih startnina. Javno izvlačenje nagradne igre će biti u četvrtak 6. kolovoza 2015. a objava istu večer u ovom članku.

Svi natjecatelji dobivaju majicu, ručak (brudet od ugora) i spomen medalju.

Na dan maratona, trajekt polazi iz luke Gaženica (južno predgrađe Zadra) u 9.00h (izlaz sa autoputa ZADAR 2), odlazak sa Ista katamaranom s polaskom u 16.10h (pristajanje na poluotoku-gradska luka Zadar oko 17.20h) ili trajektom u 20.40h (pristajanje u Gaženici oko 23.15h). Gradski autobus polazi kod Jadrolilijine agencije na poluotoku prema Gaženici u 8.15h i iz Gaženice prema poluotoku odmah nakon pristajanja trajekta. Ako ostavite automobil u Gaženici a vratite se katamaranom, netko od prisutnih Zadrana će vas prebaciti do vašeg automobila. U svakom slučaju, automobil ostavljate u Zadru, na Istu vam nije potreban!

Ako želite ranije doći na Ist ili kasnije otići pogledajte službenu stranicu Jadrolinije i red vožnje  katamarana i trajekta.

Ako želite prenoćiti na Istu, kontaktirajte nekog od iznajmljivača označenih na popisu, a ako želite prenoćiti u Zadru, kliknite na stranicu Turističke stranice grada Zadra.

Besplatno spavanje moguće (uz korištenje vreće za spavanje ili slično i najavu!) unutar kuće organizatora. Prilog za gradele je dobro došao:)!

Mapa maratonske staze

alt

alt

alt

Prosječna dubina na stazi je 3.5 metra, očekivana temperatura mora je 24°C, iznimne je čistoće, od starta do cilja se izvrsno vidi dno.

Start i cilj utrke su iz mora, sa plaže Pocrikvo. Pliva se u smjeru obrnutom od kazaljke na satu. Područje plivanja maratona biti će osigurano brodicama. Svi koji nastupaju, obvezni su plivati unutar osiguranog područja!

Ako nakon isteka vremenskog limita (2 sata od starta) plivač nije 200m do cilja ili bliže, dužan je ući u prateću brodicu na poziv suca, ako to odbije, organizator nije odgovoran za njegovu sigurnost!

U slučaju nepovoljnog vremena, velikih valova ili slično, trka se seli po istoj satnici i duljini staze, u sjevernu uvalu Kosirača.

Na maratonu će biti prisutan liječnik, svi natjecatelji prije utrke potpisuju da nastupaju na vlastitu odgovornost, za maloljetnike potpisuje neka punoljetna osoba.

7. MARATON - VIDEO

REKORDERI MARATONA

Anja Trišić, KDP Poreč, 0:53:52, 13. 8. 2011.

Marin Milan, KDP Split, 0:52:51, 12. 8. 2012.

PRIJAVLJENI ZA UTRKU:

ST. BROJ

1. Dina Levačić 1996 KDP Split

2. Dino Špadina 2000 L KDP Split

3. Nika Perčić 1996 KDP Primorje

4. Duje Milan 1997 KDP Split

5. Lucija Aralica 1997 KDP Donat

6. Ivan Šitić 1998 L KDP Split

7. Karla Šitić 1992 S KDP Split

9. Natali Žgomba 1998 KDP Poreč

11. Suzana Šikić 1970 S KDP Novi Zagreb

21. Dubravka Smolić 1960 S KDP Novi Zagreb

23. Antonia Buličić 2001 KDP Split

29. Valentina Knežević 1978 KDP Donat

34. Dragan Lukić 1966 L KDP Primorje

36. Boris Korbar 1961 KDP Novi Zagreb

40. Antonio Žgomba 2000 KDP Poreč

41. Aleksandra Stević 2001 KDP Poreč

42. Boris Žeželj 1971 L KDP Primorje

44. Noel Žužić 1999 KDP Poreč

48. Krešimir Bošković 1979 KDP Split

49. Petra Mijić 2001 KDP Split

51. Eni Perčić 1996 KDP Primorje

52. Damir Požgaj 1968 KDP Primorje

53. Blanka Kvaranta 1992 KDP Poreč

62. Marijan Matuzović 1964 KDP Poreč

64. Emanuel Ribinski 1978 L KDP Primorje

67. Cinzia Aversa 1980 M KDP Primorje

68. Filip Erceg 1980 L KDP Donat

75. Daniela Simonich 1966 L KDP Primorje

81. Alessandra Stener 1975 M KDP Primorje

88. Mladen Milošević 1954 L KDP Split

99. Maurizio Bradaschia 1966 L KDP Primorje

102. Carlo Alberto Tevarotto 1961 L KDP Primorje

113. Piero Vallon 1969 L KDP Primorje

115. Fabio Rizzi 1957 XL KDP Primorje

135. Mate Nižić 1975 KDP Primorje

139. Sandro Vidmar 1959 XL KDP Primorje

140. Marko Radović 2001 L KDP Donat

149. Marko Zidarić 1999 M KDP Primorje

151. Goran Popović 1960 KDP Donat

155. Mladen Šare 1952 L KDP Donat

158. Vaso Vulin 1981 KDP Poreč

159. Sara Picolo 1979 S KDP Primorje

200. Ivan Petković L AK Maksimir

201. Petar Petković L AK Maksimir

202. Krunoslav Borovec 1955 XL KDP Posejdon

203. Zdravko Hanžek 1956 XL KDP Posejdon

204. Žarko Malić 1961 L Zagreb

205. Ratko Mavrić 1989 M Varaždin

206. Stipe Radović 2003 M PK Zadar

207. Ivana Radović 2005 M PK Zadar

208. Niko Aras 2001 M PK Zadar

209. Zoran Bumber 1978 L Zadar

210. Luka Sorić 1978 L  Zadar

211. Kristian Ružić 1978 L Labin

212. Aleš Delak 1972 L ŠD Riba Slovenija

213. Matko Josipović 1965 XXL ŠD Riba Slovenija

214. Špela Novak 1978 M ŠD Riba Slovenija

215. Mislav Polonijo 1971 L Rijeka

216. Duje Grgić 2001 L PK Jadera

217. Lovre Mihotić 1978 M MK Marjan

218. Denis Bergantin 1974 L Ponterosso Italija

219. Chiara Mimmo 1974 M Ponterosso Italija 

220. Nika Kotlar 2002 S PK Zadar

221. Ksenija Zabiello 1969 M Švicarska

222. Mario Jerković 1969 M MK Marjan

223. Petra Juhasz 1993 M Mađarska

224. Grgo Grgić 1967 L ŠD Riba Slovenija

225. Jakša Drpić 1972 L Zadar

226. Adrian Šaponja 2006 S PK Zadar

227. Alan Šaponja 2001 S PK Zadar

228. Marko Mastrović 1967 L Opatija

229. Šime Dukić 1982 Zadar

230. Mladen Luković 1964 L MK Marjan

231. Boris Bucalo 1961 Zagreb

232. Milan Žmavc Slovenija

233. Lea Matešić 2000 PK Zadar

234. Leo Bavdek 1999 PK Jadera

235. Mateo Škalec 2002 PK Jadera

236. Jure Mičić 1990 L Zadar

237. Daniel Popović 1972 KDP Poreč

238. Nikka Sipina 2002 PK Zadar

239. Šime Ralić 1985 XXL Zadar

240. Božidar Ivanković 1965 Zagreb

241. Martin Ivanković 1999 Sveta Nedelja

242. Marija Dora Bačić 2004 PK Zadar

243. Dragana Katušić 1973 Zagreb

244. Barbara Milinović 1973 S Slovenija

245. Diego Bajlo 2005 PK Jadera

246. Denis Babajko 1964 Ist

247. Borko Prvan 1951 PK Jadran

248. Mateo Čirjak 2001 PK Zadar

249. Damir Ivanišević 1983 Krilo Jesenice

250. Damir Gužvinec 1965 KDP Novi  Zagreb

251. Ivica Čulina 1950 PK Jadera

252. Mateo Peroš 1978 Zadar

253. Roko Šango 2004 PK Zadar

254. Dorotea Dadić 1994 TK Zrinski

255. Jakov Aralica 2002 KDP Donat

256. Ivan Radetić Zagreb

257. Stipan Vulić 2005 Zagreb

258. Frane Vlatković 1978 Zadar

259. Goran Rakocija 1963 Split

260. Jakov Lipoglavšek 1973 Imotski

261. Luka Tončić 1994 Zagreb

262. Branko Tucak 1963 TK Split

 263. Davor Herceg 1970 Silba

264. Miho Kozulić PK Zadar

265. Luka Smrkinić 2000 PK Zadar

266. Andrej Jakovljev 1964 Pula

267. Oleg Jakovljev 1994 Pula

268. Nikola Vučemilović 1976 Imotski

 

BOLDANE PRIJAVE SUDJELUJU U NAGRADNOJ IGRI!

Zadnja izmjena ( Petak, 07 AUGUST 2015 13:50 )