Nalazite se na:

Plivački maraton Ist 2016

Email Ispis PDF
Ocjene: / 2
LošNajbolji 

alt

9. Plivački maraton Oko Benušića Ist 2016., održati će se u subotu 13. kolovoza 2016.

Staza je duga 4 200m.

 

Ova utrka se boduje za CRO-CUP.

Satnica plivačkog maratona:

10.00-12.15h...............................................................Preuzimanje startnih brojeva

12.15-12.20h...............................................................Svečano otvaranje

12.20-12.30h...............................................................Predstavljanje natjecatelja

12.30-12.35h................................................................Upute vrhovnog suca

12.45h.........................................................................START UTRKE

14.45h.........................................................................KRAJ UTRKE (VREMENSKI LIMIT)

Od 13.45h....................................................................Ručak

15.00h.........................................................................Podjela medalja i pehara

alt

PRAVILA PLIVAČKOG MARATONA OKO BENUŠIĆA - IST 2016.- Pogledaj na FINA stranici: Open Water Swimming Rules.

POPIS DOPUŠTENIH PLIVAČKIH KOSTIMA (UKLJUČUJUĆI OBIČNE KUPAĆE KOSTIME) -Pogledaj na: FINA approved swimsuits.

U nedopuštenim odijelima (neopren za triatlon i slično) nastup moguć ali, samo van konkurencije.

Plivačice i plivači kreću sa starta istodobno. Poredak u svim kategorijama i općoj konkurenciji se računa odvojeno.

DOBNE KLATEGORIJE:

Ž/M-15..............................................................................2001.g. i mlađi

Ž/M-19..............................................................................2000.-1997.

Ž/M-29..............................................................................1996.-1987.

Ž/M-39..............................................................................1986.-1977.

Ž/M-49..............................................................................1976.-1967.

Ž/M-59...............................................................................1966.-1957.

Ž/M-60+.............................................................................1956. i stariji

Zadrani Ž/M........................................................................sve kategorije

Apsolutna kategorija Ž/M

Za klasificiranje plivačica i plivača u dobne kategorije potrebno je predočiti neki dokument.

U kategorijama Zadranki i Zadrana mogu se natjecati plivačice i plivači članovi nekog od zadarskih klubova ili rekreativci sa prebivalištem na području općine Zadar.

Prve tri plivačice i prva tri plivača u dobnim kategorijama, te nabolji u kategorijama zadranki i zadrana dobiti će medalje.

Prvih troje plivačica i prvih troje plivača u apsolutnoj konkurenciji, dobiti će trofeje i robne nagrade.

Najmlađi plivač ili plivačica i najstariji plivač ili plivačica koji otplivaju utrku unutar vremenskog limita (2 sata) dobiti će pehar.

Prijave mailom kliknuvši OVDJE ili SMS-om na 098 99 44 598, prijava mora sadržavati ime i prezime, veličinu majice, datum rođenja te klub i grad.

Startnina bez obzira na datum prijave iznosi 80 kn i plaća se pred start utrke.

Svi natjecatelji dobivaju majicu i ručak (brudet od ugora).

Na dan maratona, trajekt polazi iz luke Gaženica (južno predgrađe Zadra) u 9.00h (izlaz sa autoputa ZADAR 2), odlazak sa Ista katamaranom s polaskom u 16.10h (pristajanje na poluotoku-gradska luka Zadar oko 17.20h) ili trajektom u 20.40h (pristajanje u Gaženici oko 23.15h).

Ako ostavite automobil u Gaženici a vratite se katamaranom, netko od prisutnih Zadrana će vas prebaciti do vašeg automobila. U svakom slučaju, automobil ostavljate u Zadru, na Istu vam nije potreban!

Ako želite ranije doći na Ist ili kasnije otići pogledajte službenu stranicu Jadrolinije i red vožnje  katamarana trajekta.

Ako želite prenoćiti na Istu, kontaktirajte nekog od iznajmljivača označenih na popisu, a ako želite prenoćiti u Zadru, kliknite na stranicu Turističke stranice grada Zadra.

Besplatno spavanje moguće (uz korištenje vreće za spavanje ili slično i najavu!) unutar kuće organizatora. Prilog za gradele je dobro došao:)!

Mapa maratonske staze

alt

Prosječna dubina na stazi je 3.5 metra, očekivana temperatura mora je 24°C, iznimne je čistoće, od starta do cilja se izvrsno vidi dno.

Start i cilj utrke su iz mora, sa plaže Pocrikvo. Pliva se u smjeru obrnutom od kazaljke na satu. Područje plivanja maratona biti će osigurano brodicama. Svi koji nastupaju, obvezni su plivati unutar osiguranog područja!

alt

Ako nakon isteka vremenskog limita (2 sata od starta) plivač nije 200m do cilja ili bliže, dužan je ući u prateću brodicu na poziv suca, ako to odbije, organizator nije odgovoran za njegovu sigurnost!

U slučaju nepovoljnog vremena, velikih valova ili slično, trka se seli po istoj satnici i duljini staze, u sjevernu uvalu Kosirača.

Na maratonu će biti prisutan liječnik, svi natjecatelji prije utrke potpisuju da nastupaju na vlastitu odgovornost, za maloljetnike potpisuje neka punoljetna osoba.

VIDEO MARATONA 2015.

REKORDERI MARATONA

Karla Šitić, KDP Split, 0:53:39, 8. 8. 2015.

Marin Milan, KDP Split, 0:52:51, 12. 8. 2012.

 

POPIS PRIJAVLJENIH (POPIS SE AŽURIRA SVAKE VEĆERI):

  

IME PREZIME GOD KLUB/GRAD DRŽAVA MAJICA
Dražen Adžić 1971 KDP Donat Hrvatska  
Luca Alpago 1977 Milano Italija L
Jakov Aralica 2002 KDP Donat Hrvatska M
Lucija Aralica 1997 KDP Donat Hrvatska S
Denis Babajko 1964 Ist Hrvatska  
Marija Dora Bačić 2004 PK Zadar Hrvatska  
Hrvoje Bailo 1960 KDP Donat Hrvatska  
Denis Bergantin 1976 Ponterosso Italija M
Doris Beroš 1994 KDP Split Hrvatska  
Carmelo Bianco 1959 Ponterosso Italija L
Simon Boothman Milanković 1998 KDPSR Poreč Hrvatska  
Krunoslav Borovec 1955 TK Marathon 95 Hrvatska XL
Krešimir Bošković 1979 KDP Split Hrvatska  
Boris Bucalo 1961 Zagreb Hrvatska  
Josip Budak 2001 KDP Donat Hrvatska M
Antonia Buličić 2001 KDP Split Hrvatska M
Livia Clapiz 1968 Ponterosso Italija  
Rosario Cuce 1955 Triestina Nuoto Italija L
Željko Čavlek 1949 KDP Berislav Gauš Hrvatska  
Dorotea Dadić 1994 TK Zagreb Hrvatska M
Nicolo Antonio Dellavia 1944 Zadar Hrvatska XXL
Davor Draščić 1978 Pula Hrvatska XL
Jakša Drpić 1972 TK TNT Hrvatska L
Šime Dukić 1982 TK TNT Hrvatska XL
Filip Erceg 1980 KDP Donat Hrvatska L
Alen  Fain 1965 KDP Donat Hrvatska XL
Sandra Genari 1977 IND Francuska S
Igor Grašo 1964 KDP Zadar Hrvatska XL
Mario Grgat 1974 TK Split Hrvatska  
Duje Grgić 2001 KDP Donat Hrvatska  
Grgo Grgić 1967 ŠD Riba Slovenija  
Edi Hadžić 2002 KDPSR Poreč Hrvatska  
Damir Ivanišević 1983 TK TNT Hrvatska  
Božidar  Ivanković 1965 IND Hrvatska  
Dalen Jahić 2005 KDPSR Poreč Hrvatska  
Matko Josipović 1965 ŠD Riba-TK Ljubljana Slovenija  
Zrinka Kolega Petešić 1969 Škola trčanja Zadar Hrvatska S
Boris Korbar 1961 KDP Berislav Gauš Hrvatska  
Nika Kotlar 2002 PK Zadar Hrvatska S
Mihovil Kozulić 2005 PK Zadar Hrvatska  
Danilo Kozulić 1959 Ist Hrvatska XL
Lovro Krčelić 2001 KDPSR Poreč Hrvatska  
Ema Krstić 2006 KDP Donat Hrvatska  
Emilijo Krstić 1964 KDP Donat Hrvatska  
Ivan Kukolja 1993 KDPSR Poreč Hrvatska  
Daniel Lalić 1994 KDP Donat Hrvatska L
Dina Levačić 1996 KDP Split Hrvatska  
Ruben Levi 1967 Ponterosso Italija L
Mladen Luković 1964 TK Split Hrvatska  
Žarko Malić 1961 Zagreb Hrvatska  
Igor Mandušić 1974 Tomislavgrad BiH M
Marcello Margutti 1959 Ponterosso Italija L
Silva Masnov 1971 KDP Donat Hrvatska  
Lea Matešić 2000 PK Zadar Hrvatska M
Miljenko Matešić 1963 Zadar Hrvatska XXXL
Mate Matić 1983 KDP Split Hrvatska L
Petar Matić 1981 KDP Split Hrvatska  
Bruno Mažuranić   Rijeka Hrvatska  
Stipe Medić 2001 PK Zadar Hrvatska L
Jure Mičić 1990 Zadar Hrvatska L
Duje Milan 1997 KDP Split Hrvatska  
Barbara Milinović 1973 Ljubljana Slovenija  
Mladen Milošević   KDP Split Hrvatska  
Ivan Mimica 1986 KDP Mihovil Hrvatska L
Pavla Momčilović 2003 PK Novi Zagreb Hrvatska M
Grgo Mujan 1999 KDP Split Hrvatska  
Joško Nekić 1974 Škola trčanja Zadar Hrvatska  
Mate Nižić 1975 KDP Primorje Hrvatska  
Špela Novak 1978 ŠD Riba-TK Ljubljana Slovenija  
Željko Olujić 1975 PK Zadar Hrvatska  
Damir Pavić 1980 TK Split Hrvatska M
Neven Pedišić 1976 KDP Donat Hrvatska  
Nika Perčić 1996 KDP Primorje Hrvatska  
Marin Perica 1982 KDP Donat Hrvatska  
Mate Perić 1976 KDP Zadar Hrvatska L
Mateo Peroš 1978 KDP Zadar Hrvatska XXL
Toni Perović 2004 PK Zadar Hrvatska  
Hrvoje Petani 1978 Zadar Hrvatska  
Ivan Petković 1949 IND Hrvatska XXL
Petar Petković 1952 IND Hrvatska XXL
Višnja Petković 1955 IND Hrvatska L
Alessandro Piovesan 1965 Ponterosso Italija M
Lisa Piovesan 1991 Ponterosso Italija S
Mislav Polonijo 1971 Rijeka Hrvatska L
Giancarlo Presotto 1967 Venecija Italija  
Andrej Pribac 1975 KDPSR Poreč Hrvatska  
Borko Prvan 1951 PK Jadran Hrvatska  
Božo Puhalović 2002 PK Zadar Hrvatska  
Ivana Radović 2005 PK Zadar Hrvatska  
Marko Radović 2001 KDP Donat Hrvatska  
Stipe Radović 2003 PK Zadar Hrvatska  
Goran Rakocija 1963 KDP Split Hrvatska XL
Šime Ralić 1985 Zadar Hrvatska XXL
David Richard 1970 IND Francuska L
Miljenko Rožmarić 1961 Varaždin Hrvatska L
Petra Rudić 2001 KDP Donat Hrvatska M
Leon Rupnik Buterin 2004 PK Zadar Hrvatska  
Daniela Simonich 1966 Ponterosso Italija M
Kristijan Sindik 1975 MK Marjan Hrvatska M
Nikka Sipina 2002 PK Zadar Hrvatska  
Marko Sladoljev 1980 Zagreb Hrvatska  
Dubravka Smolić 1960 KDP Berislav Gauš Italija  
Matija Sorić 1992 KDP Posejdnon Hrvatska  
Dinko Srkoč 1972 KDP Posejdnon Hrvatska L
Alessandra Stener 1975 KDP Primorje Hrvatska M
Aleksandra Stević 2001 KDPSR Poreč Hrvatska  
Boro Stipić 1961 Zagreb Hrvatska XL
Veljko Šagi 1964 ŠK Casper Hrvatska XL
Adrian Šaponja 2006 PK Zadar Hrvatska S
Alan Šaponja 2001 PK Zadar Hrvatska M
Antonela Šimičević 1995 KDP Donat Hrvatska S
Ivana Šitić 1993 KDP Split Hrvatska  
Ivan Šitić 1998 KDP Split Hrvatska  
Karla Šitić 1992 KDP Split Hrvatska  
Mateo Škalec 2002 PK Jadera Hrvatska  
Niko  Škarpona 2005 PK Zadar Hrvatska  
Dino Špadina 2000 KDP Split Hrvatska  
Hrvoje Špoljarić 1982 TK Zadar Hrvatska L
Carlo Alberto Tevarotto 1961 Ponterosso Italija L
Szilveszter Toth 1978 Debreceni Szenior Uzso klub Mađarska  
Sven Troskot 1963 KDP Zadar Hrvatska XXL
Piero Vallon 1969 KDP Primorje Hrvatska  
Sandro Vidmar 1959 KDP Primorje Hrvatska XL
Niko  Vlatković 1984 KDP Zadar Hrvatska L
Frane Vlatković 1978 KDP Zadar Hrvatska XL
Goran Vrus 1980 KDPSR Poreč Hrvatska L
Draško Vujović 1959 MK Marjan Hrvatska M
Anja Vulin 2005 PK Zadar Hrvatska  
Eli Vulin 2004 PK Zadar Hrvatska  
Marko Žarković 1986 Zadar Hrvatska L
Antonio Žgomba 2000 KDPSR Poreč Hrvatska  
Natali Žgomba 1998 KDPSR Poreč Hrvatska  
Noel Žužić 1999 KDPSR Poreč Hrvatska  

 

 

 

alt

Zadnja izmjena ( Četvrtak, 11 AUGUST 2016 20:50 )